KTU įdiegti mikroorganizmų DNR tyrimai

2023-10-26

Norime pasidžiaugti Kauno Technologijos Universiteto (KTU) pasiekimais ir pažangiausių molekulinių sprendimų taikymu mikrobiologijos srityje.

KTU naujiena – buvo įsisavinti moderniausi molekulinės ir genetinės analizės sprendimai, skirti mikroorganizmų rūšių įvairovės identifikavimui, jų pasiskirstymo mėginiuose nustatymui, absoliučiam kiekybiniam įvertinimui ir validavimui.

Dirbtinės virškinimo sistemos tyrimo metu surinkti mėginiai analizuoti tiriant iš mikroorganizmų išskirtą DNR.

Pirmieji reikšmingi rezultatai buvo gauti naudojant realaus laiko PGR (QuantStudio5), skaitmeninį PGR (QuantStudio AbsoluteQ) ir NGS (IonChef ir GeneStudio S5).

NGS metu naudotas Ion 16S Metagenomics Kit, kartu su GeneStudioS5 integruota duomenų analizės programa užtikrino greitą rezultatų gavimą.

Jau mokymų metu buvo išanalizuoti ir interpretuoti pirmieji NGS rezultatai, pateikti interaktyvia vaizdine forma.

Didžiuojamės bendradarbiaudami su lyderiais ir dėkojame KTU Profesorei Aušrai Šipailienei už galimybe prisidėti prie mikroorganizmų, mikrobiotos ir mitybos įvairovės tyrimų diegimo.

Kaip sako Linea libera technologijų taikymo mokslininkė dr. Rita Bandariavičiūtė: „dirbom ilgai, bet rezultatai buvo tokie džiuginantys, kad nuovargis pasimiršo labai greitai, liko didžiulis džiaugsmas ir pasididžiavimas komanda.“